2007

W miniony weekend 14-15 listopada br. na Hali Widowiskowo – Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie odbył się organizowany przez KTS-K GOSRiT Luzino, pierwszy tegoroczny turniej Kaszub Cup. Mogliśmy podziwiać zmagania ponad 150 zawodników z rocznika 2007, a także nieco młodszych.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 6 zespołów, a mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Po trzy najlepsze drużyny z każdej grupy trafiały do niedzielnej grupy popołudniowej, w której rywalizowały w finale A, zaś pozostali zagrali w grupie porannej w finale B. Dzięki takiemu systemowi mieliśmy okazję oglądać na prawdę wiele meczy i podziwiać jeszcze więcej pięknych bramek. Jak przystało na najmłodszych adeptów futbolu, na boisku często powiewało spontanicznością i nieszablonowymi rozwiązaniami samych zawodników, co bardzo nas ucieszyło i było niewątpliwie przyjemne dla oka kibica. Jeśli mowa o kibicach, to warto podziękować przede wszystkim licznie zgromadzonym rodzicom, którzy zdzierali gardła dla swoich pociech, czasami się przy tym zapominając, ale summa summarum oni również zostawili serce – może nie dosłownie na – ale na pewno blisko boiska. Dobra, jeśli nie bardzo dobra organizacja zawodów przez trenera M. Cytryniaka, pozwoliła do końca emocjonować się i cieszyć się wspaniałą zabawą, a wszystko to również dzięki naszej niezawodnej obsłudze technicznej i oczywiście wolontariuszom, bez których nie byłoby tej imprezy.

Turniejowe rozgrywki obserwowali m. in. byli ligowi piłkarze Rafał Kaczmarczyk oraz Karol Piątek, którzy razem z prezesem KTS-K GOSRiT Luzino – Piotrem Klechą, wręczyli wszystkim pamiątkowe dyplomy, medale, nagrody rzeczowe oraz… puchar w formie „burczybasu”, czyli kaszubskiego instrumentu, ufundowanego przez Jarosława Wejera Wójta Gminy Luzino, który towarzyszyć nam będzie we wszystkich tegorocznych edycjach Kaszub Cup.

Wszyscy uczestnicy zawodów na jego zakończenie otrzymali złote medale za pierwsze miejsce, ponieważ idea zawodów dla najmłodszych jest czerpanie radości z gry, a nie zwycięstwo za wszelką cenę.

Wyróżniliśmy też najlepszego strzelca turnieju, a został nim z 17 bramkami Norbert Lemke z drużyny Błękitnych Wejherowo, który otrzymał statuetkę z luzińskiego piernika przygotowanego przez Wytwórnię Ozdób Piernikowych BAJKA. ponieważ sam start w Kaszub Cup 2015/16 sprawił, że wszyscy jesteście zwycięzcami. Gratulujemy!

Zapraszamy na nasz profil na facebook’u, gdzie można zobaczyć wyniki, tabele, filmiki oraz galerie ze zdjęciami z naszych turniejów:

Kaszub Cup 2007: Na koniec przedstawiamy wszystkie zespoły w kolejności alfabetycznej,

Błękitni Wejherowo, Football Pro Academy, GKS Kolbudy, Jaguar Gdańsk, Jantar Ustka, Jedyneczka Kartuzy, KTS-K GOSRiT Luzino ’07, KTS-K GOSRiT Luzino ’08, KTS-K Lew Lębork, Olimpia Elbląg, UKS Jedynka Reda, UKS Sparta Sycewice.

Warto dodać, że już tradycyjnie tegoroczny turniej objęty został patronatem honorowym przez: Mieczysława Struk- Marszałka Województwa Pomorskiego, Ryszarda Stachurskiego- Wojewodę Pomorskiego, Kazimierza Plocke- Wiceministra Rolnictwa, Radosława Michalskiego- prezesa OZPN, Magdalenę Kołodziejczak – przewodnicząca Pom. LZS, Waldemar Moska – rektor AWF , Monikę Chabior-prezes FRKF, Wójta Gminy Luzino- Jarosława Wejera oraz PZPN.

Nagrody na tym turnieju ufundowali: Tramkarze.pl oraz Polski Związek Piłki Nożnej

Wiadomości (utwórz nową)